Wyposażenie domowych akwariów

 

Dla urozmaicenia wystroju wnętrz można zaopatrzyć się w różnego typu dodatki. Jeśli przy okazji lubimy zwierzęta i jesteśmy osobami odpowiedzialnymi, możemy kupić do naszego mieszkania akwarium. W zależności od wielkości może ono mieścić od kilku do kilkunastu efektownie wyglądających rybek.

Wybór filtrów zewnętrznych do akwarium

filtry zewnętrzne do akwariumKażde akwarium, dla zapewnienia optymalnego środowiska życia rybek oraz innych stworzeń wodnych, musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt. W akwarium powinny znajdować się: oświetlenie np. belka oświetleniowa, pokrywa, automatyczny dozownik pokarmu, pompy turbinowe, odmulacz na baterie lub do prądu, sterylizatory, grzałki, termometry, sztuczne rośliny, siatka do odłowu ryb, czyścik do szyb, kamyki na podłoże, tło do akwarium oraz inne ozdoby nadające atrakcyjnego wyglądu. Jednak najważniejsze w wyposażeniu akwarium są filtry, dzielące się na zewnętrzne i wewnętrzne. Filtry służą do wytwarzania powietrza dla ryb oraz oczyszczają wodę z drobnych zanieczyszczeń. Warto jest inwestować w to akcesorium, ponieważ im większy filtr tym bardziej natleniona i oczyszczona woda. Filtry wewnętrzne są zazwyczaj filtrami mechanicznymi, wymagającymi czyszczenia ich przez użytkownika. O wiele wygodniejsze są filtry zewnętrzne do akwarium, tzw. biologiczne inaczej zwane kubełkowymi. Są one wygodniejsze w eksploatacji, ponieważ w zbiornikach filtrów żyją specjalne bakterie, które żywią się odchodami, resztkami pokarmu ryb i cząstkami roślin, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się szkodliwych dla rybek związków chemicznych.

Dla optymalnego oczyszczania akwarium z nieczystości najlepiej zaopatrzyć się zarówno w filtry wewnętrzne i zewnętrzne. Pozwoli to utrzymać zbiornik w idealnej czystości, a rybkom i innym stworzeniom wodnym zapewni odpowiednią ilość świeżego powietrza.

 

Komentarze są wyłączone.