Trwałość pendrive’a i innych nośników pamięci

Trwałość pendrive’a i innych nośników pamięci

Pendrive to niepozorne, niewielkie urządzenie, które ma całe mnóstwo zalet. Z pewnością dużą zaletą urządzeń pamięci flash jest ich trwałość. Wystarczy porównać pendrive’y z dyskami HDD albo płytami CD oraz DVD. O takie nośniki pamięci trzeba dbać w sposób szczególny.

Odporne na uszkodzenia pendrive’y w metalowej obudowie

pendrive 64gb usb 2.0Rysy a nawet pojedynczy upadek mogą doprowadzić do tego, że urządzenie zostanie trwale uszkodzone, a wszystko co zostało zapisane w pamięci, przepadnie. W przypadku pamięci flash nie ma takiego problemu. Zdarza się przecież, że pendrive upada, ale nic się z nim nie dzieje. Obecnie urządzenia te są też zabezpieczane na różne sposoby. Korzystając z pendrive’a podłączonego do komputera, warto pamiętać o tym, by usuwać USB dopiero po kliknięciu ikony bezpiecznego usuwania urządzeń. Dzięki temu pendrive będzie działał jeszcze dłużej. Taki pendrive 64gb usb 2.0 to sprzęt dla tych osób, które mają do przechowania naprawdę sporo plików. 64 GB to rzeczywiście dużo. Aby wyobrazić sobie ten rozmiar, wystarczy pomyśleć, że książka, która ma około 1000 stron tekstu i obrazów i została zeskanowana, ma ok. 1 GB. Pendrive bardzo często służy do przechowywania zdjęć. Taka pojemność pozwoli na przechowanie nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy zdjęć z telefonu, aparatu cyfrowego i nie tylko. W pamięci pendrive można stworzyć foldery i pogrupować pliki: książki, muzyka, filmy itd. Dzięki temu późniejsze korzystanie z pendrive’a będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Konstrukcja pamięci flash jest bardzo odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Obudowa pendrive’a może być wykonana z różnych materiałów – istnieją nawet takie wykonane z metalu. Taki pendrive z metalu na pewno nie zostanie uszkodzony, a co za tym idzie, nie trzeba będzie się martwić o przypadkową utratę danych.

Comments are closed.