Spalanie gazu zapewni nam dodatkowe źródło ciepła

Spalanie gazu zapewni nam dodatkowe źródło ciepła

Podczas wyjątkowo mroźnych dni szczególnie ważnym staje się zapewnienie odpowiednich warunków termicznych dla pracowników zakładu. Człowiek jest istotą, która nie lubi zbytnich zmian temperatury. Szczególny dyskomfort odczuwa podczas dużych wahań temperatury oraz maksymalnych jej wartości. W związku z tym niedopuszczalna jest sytuacja, w których w długich odstępach czasu ludzie narażeni są na bardzo niskie temperatury.

Została podjęta decyzja o zakupie nagrzewnic

nagrzewnice gazowePodobnie ma się sytuacja z wysokimi temperaturami, które w dłuższych odstępach czasowych również wpływają niekorzystnie na wydajność personelu. Problem ten został dostrzeżony w zakładzie, w którym pracuję. Nigdy wcześniej nie były potrzebne dodatkowe źródła wytwarzające ciepło. Obecna zima jest jednak na tyle mroźna, że obecnie zachodzi potrzeba zainstalowania dodatkowych jednostek, które będą wytwarzać ciepło. W związku z tym zarządca obiektu podjął decyzję o kupnie urządzeń, które zapewnią odpowiednią temperaturę w obiekcie. Będą to nagrzewnice gazowe, które w bardzo krótkim czasie są w stanie oddać dużą ilość ciepła do otoczenia. Ich największą zaletą jest jednak tanie paliwo, które jest zamieniane na energię cieplną. Gaz w tym przypadku jest jednym z najtańszych możliwych rozwiązań. Nagrzewnice te posiadają również sporą sprawność co dodatkowo wpływa na ekonomię zastosowanego rozwiązania. Urządzenia te zostały zamówione od producenta w zeszłym tygodniu.

Wczoraj otrzymaliśmy potwierdzenie, że zostaną dostarczone do zakładu w dniu jutrzejszym. Ich montażem zajmie się specjalista od utrzymania ruchu w naszym przedsiębiorstwie. Posiada on niezbędne uprawnienia oraz jest przeszkolony w tego typu urządzeniach. Nagrzewnice gazowe zapewnią w naszym zakładzie idealne warunki termiczne, które powinny przyczynić się do wzrostu wydajności produkcji.

Comments are closed.