Projekty wnętrz biur

Projekty wnętrz biur

Projektowanie biura wiąże się nie tylko z pięknie zaprojektowanym wnętrzem, ale także z wymaganiami, które nakładają na nas przepisy. Pod każdym względem biuro musi być odpowiednio przystosowane do regulaminów i ogólnego użytkowania przez pracowników. Takie biura są projektowane jedynie przez wysokiej klasy profesjonalistów. 

Projektowanie wnętrz biurowych

projektowanie wnętrz biurOprócz doskonałych umiejętności aranżacyjnych i identyfikacji wizualnej, każda firma zajmująca się projektowaniem biur powinna posiadać wiedzę i doświadczenie z zakresu koordynacji projektów. Musi ona znać wszystkie wytyczne, które są potrzebne do zaprojektowania biura tak, aby spełniał wymogi z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Projekty powinny być wykonane również wraz z uzgodnieniem z rzeczoznawcami z zakresu przepisów BHP i higieniczno- sanitarnych. Na początku każdego projektu należy stworzyć Spaceplan, który będzie w sposób szczegółowy opisywał działania związane z wykończeniem i założeniami powierzchni najmu. Musi on spełniać warunki funkcjonalno- przestrzenne dla wszystkich powierzchni znajdujących się w biurze oraz posiadać wieloetapowy projekt budowlano- wykonawczy. Projektowanie wnętrz biur powinno odbywać się w sposób profesjonalny dopasowany do potrzeb właściciela biura oraz charakteru firmy. Realizacja projektu powinna przebiegać kompleksowo wraz z koordynacją procesu inwestycyjnego w imieniu zlecającej osoby, do której należeć będzie zaprojektowane biuro. 

Każde biuro w dzisiejszych czasach jest wykonywane nowocześnie przy użyciu najnowszej technologii. Ważne jest jednak, aby było ono odpowiednio przystosowane według odpowiednich przepisów oraz żeby było bezpieczne i nie sprawiało problemów w razie ewentualnej potrzeby przeprowadzenia ewakuacji wszystkich pracowników z budynku. 

Comments are closed.