Nowoczesny monitoring wizyjny

Nowoczesny monitoring wizyjny

Najpopularniejszym, a zarazem najczęściej spotykanym zabezpieczeniem na niemal każdym rodzaju obiektu był obecnie monitoring wizyjny. Nic dziwnego, bo sama obecność kamer odstraszała potencjalnych nieuczciwych klientów czy osoby niepowołane, chcące wejść na teren chroniony bez upoważnienia, a jednocześnie pozwalały na szybkie zidentyfikowanie owych osób, w razie niepożądanych zdarzeń.

Nowoczesne systemy monitorowania wizyjnego

monitoring cctvNa obiektach magazynowych najlepiej sprawdzały się systemy monitoringu internetowego, gdyż na takowych niewiele się działo, więc obecność fizycznego operatora, czy nawet stałego dozoru w stacji monitorowania była niepotrzebna. Można więc było użyć mniejszej ilości kamer o rozdzielczościach pozwalających na używanie dysków o średniej pojemności. Inaczej było w przypadku obiektów handlowych o dużym ruchu, gdzie stały monitoring cctv był absolutnie wymagany, najlepiej w formie monitoringu stacjonarnego obsługiwanego przez cały czas przez operatorów znajdujących się na miejscu, gdyż umożliwiało to szybką i sprawną koordynację z pracownikami na hali sprzedaży. Monitoring w takim miejscu oczywiście musiał być odpowiednio wysokiej jakości, by nie dochodziło do żadnych pomyłek, ale również by zapewnić jak największą skuteczność. Z tego powodu, w takim systemie monitorowania zazwyczaj używane były wszelkie najnowocześniejsze urządzenia wizyjne, takie jak ruchome kamery, tudzież urządzenia tubowe, oraz sprzęt pozwalający na uzyskanie najwyższej możliwej rozdzielczości odbieranego obrazu.

Oczywiście, tak wysokie parametry powodowały konieczność zastosowania ogromnych ilości pamięci. Konieczne więc było rozszerzenie standardowej pamięci rejestratora o dodatkowe dyski o jak największej pojemności w celu uzyskania najwyższego czasu zapisu.

Comments are closed.